Kenia i Tanzania

Kolejne rekolekcje oazowe na ziemi afrykańskiej rozpoczęte 

Rekolekcje Oazy Nowego Życia I i II stopnia już trwają w Tanzanii. W tym roku w Kenii odbywały się wybory i że względu na obawy o rozruchy tegoroczne rekolekcje odbywają się w Tanzanii. A o przygotowaniach i początku pobytu na ziemi afrykańskiej pisze Ania Jończyk z Mikołowa Borowej Wsi:

Przylecieliśmy do Dar es Salaam 4 sierpnia. Spędziliśmy trzy dni w stolicy Tanzanii zwiedzając i załatwiając różne sprawy.
Byliśmy na Zanzibarze (wyspie należącej  do Tanzanii), gdzie mogliśmy spędzić kilka chwil na plaży i skorzystać z kąpieli morskich. Zwiedzaliśmy także stare miasto i targ niewolników. A 7 sierpnia jechaliśmy z Dar es Salaam do Moshi. Drogę 500 kilometrów pokonaliśmy w 13 godzin.
Bardzo dużo się razem modlimy. Kapłani, którzy będą moderatorami ONŻ I i ONŻ III, są bardzo zaangażowani. Na każdym ze stopni będzie około 30 osób, właściwie mniej niż 30. Rekolekcje odbędą się w seminarium położonym u stóp Kilimandżaro. Choć temperatura powietrza jest dość chłodna (w nocy około 15 stopni), to radość serca rozgrzewa nas wszystkich. 

 

Oaza w Kenii potrzebuje pomocy

To Piotrek Stopa z Polski, a obok niego Robert Mutugi – Kenijczyk. Zdjęcie zostało wykonane podczas ostatnich rekolekcji w Kenii. Dla Roberta były to trzecie już rekolekcje.

Piotrek pojechał, aby rozwijać naszą oazę w Kenii, przeprowadza rekolekcje z uczestnikami, spotyka się ze wspólnotami, kontaktuje z księżmi i misjonarzami. Obecnie jest w Tanzanii, gdzie mamy bardzo silną oazową grupę z Uniwersytetu w Moshi i gdzie przebywają dwie animatorki oazowe, rozmawiają o przyszłości oazy właśnie tam. W piątek 7 października będzie w Kenii, najpierw spotkanie oazowe na Uniwersytecie w Nairobi, potem skupi się na rekolekcjach kapłańskich w Kenii, Subukia. Kolejnym etapem będą rekolekcje w Rwandzie i na koniec wróci, aby pozamykać wszelkie sprawy w Kenii.

Piotrek miał zostać krócej, jego bilet powrotny był z datą wrześniową, ale jak sami widzicie pracy jest ogromna ilość…

Stąd nasza ogromna prośba!
O modlitwę za 90 uczestników tegorocznej oazy i wszystkich, którzy byli na poprzednich rekolekcjach, za oazę w Kenii, Tanzanii i Rwandzie, za najbliższe rekolekcje kapłańskie! To najważniejsze.

I o wsparcie. Udało nam się do tej pory, ale potrzeby, które mamy w tej chwili są ogromne, bo:

  1. Piotrek nie ma jak wrócić do domu. 😉 Zbieramy na jego bilet powrotny, na grudzień, żeby mógł z rodziną spędzić Święta. Kwota, ok. 1700 PLN. I na wizy do Kenii, Ugandy (przez którą musi przejechać) i Rwandy, zapewne będzie to kwota ok. 200$.
  2. Na najbliższe rekolekcje kapłańskie. Kapłani zobowiązali się pokryć część kosztów, ale to ciągle mało.

Jeśli możecie nas wspomóc choćby jedną złotówką bądź może nawet jedną dziesięciną, prosimy!

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
08 1560 1111 2022 0180 3000 0018
z dopiskiem: Cele statutowe – Kenia

Dodatkowe informacje tutaj:

Podziel się oazą z Kenią

Oaza Kenia 2016

W Kenii w 2016 po raz trzeci z rzędu odbyły się rekolekcje Oazowe.Troche się tam działo:

Oaza Kenia 2016

Pierwsi animatorzy rekolekcyjni już w Kenii

 

Posługa Piotrka w Kenii

16 marca Piotrek Stopa wyruszył na kilka miesięcy do Kenii, jako oazowy misjonarz. Jego zadanie to wspieranie działających tam wspólnot, ukazanie wizji i charyzmatu Ruchu i po prostu bycie z braćmi w wierze. Oto wieści od niego:

Raport z Kenii cz. 3

Raport z Kenii cz. 2

Raport z Kenii cz. 1