Diakonia Ewangelizacji

ghkhg

Nasza Diakonia Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej stara się włączyć w wielką misję Kościoła, jaką jest EWANGELIZACJA ŚWIATA. Pan Jezus CHCE, byśmy głosili DOBRĄ NOWINĘ! Jeśli poznało się Chrystusa, nie można tego zostawić dla siebie! Trzeba iść i mówić światu, że On JEST i KOCHA! Mówić o tym, jak On działa w naszym życiu – z radością w sercu! Tylko, że czasem wiele osób pyta: Ale jak? Jak głosić Ewangelię? Przede wszystkim z głębi serca i w mocy Ducha Świętego. Pragniemy dawać świadectwo o Jezusie. Służyć na tyle, na ile tylko potrafimy. 

Każdy z nas jest inny, różnimy się wszelkimi możliwymi cechami i wszystkim czym tylko możemy się różnić. Ale właśnie to jest dobre w naszej wspólnocie. Dzięki tej różnorodności ubogacamy siebie nawzajem. Każdy wnosi do wspólnoty coś innego, każdy dla każdego jest darem, każdy jest niepowtarzalny, niezastąpiony i potrzebny. Łączy nas tylko jedno: Jezus Chrystus i świadczenie o Nim.

Dołącz do nas jeśli czujesz, że powołanie do ewangelizacji jest dla Ciebie ważnym elementem życia i chciałbyś pomagać innym w odkrywaniu tej drogi, bądź jeśli chciałbyś zacząć ewangelizować, ale nie wiesz jak zacząć, albo potrzebujesz kogoś kto pomoże Ci zacząć.

Czym się zajmujemy?

 • Głosimy warsztaty/konferencje w tematyce ewangelizacji, w zależności od określonych potrzeb.
 • Prowadzimy, bądź pomagamy w organizacji ewangelizacji w różnych formach, np. w szkole, na ulicy, podczas różnorodnych akcji.
 • Prowadzimy panel podczas Studium Animatora.
 • Ewangelizujemy w naszych środowiskach, jak również na ulicy (staramy się być przykładem ewangelizatora dla innych). Pomagamy ludziom „przełamać lody”.
 • Prowadzimy rekolekcje, np. ORAE.

Niektóre z naszych przedsięwzięć:

 • Wielokrotnie prócz dwójek ulicznych, organizowaliśmy większe happeningi ewangelizacyjne w Katowicach (na Stawowej), m. in. „Randkę w pełnym Świetle” (14.12.2012), “Spotkanie z Gwiazdą Wieczoru” (22.12.2015).
 • Prowadziliśmy akcję ewangelizacyjną “Oazowiczu obudź się, głoś Ewangelię!” (“Budzik” 17-24.11.2013).
 • Przygotowaliśmy akcję “Czekając na cud… zrób COŚ!” (2014).
 • Nagranie konferencji o kerygmacie, w dwóch częściach. Każda z części ma ok. 30 minut. Nagranie zawiera w sobie, poza częścią teoretyczną, modlitwę. Filmy nagrane są w takiej formie by można było je odtworzyć podczas spotkania, czy odprawy animatorów.
 • Uczestniczyliśmy jako wolontariusze w Światowym Dniu Ubogich w Katowicach, ewangelizując i modląc się za ubogich.
 • Pomoc w przygotowaniu, od strony rozmowy ewangelizacyjnej, wspólnoty z Józefowca przed organizowanym przez nią „Night Fever” (12.2022).

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Więc: „Chodź i zobacz” [J 1, 46]

Budzik

Odpowiedzialna: 
Magdalena Woźniak 
magda.okaj@gmail.com

Moderator:
ks. Paweł Ścibor

Kontakt ws. kursów Alfa

Małgorzata i Marceli Moroniowie 
marcelimoron@wp.pl

Terminy, przebieg i miejsce spotkań

Miejsce spotkań: Spotykamy się w Domu Ruchu przy ul. Różyckiego 8 w Katowicach. Zaczynamy o godzinie 18:30.
Przebieg spotkania: Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią.  Po Eucharystii dzielimy się tym co u nas słychać, mamy formację oraz ogłoszenia. Spotkanie kończy się ok. godziny 21:00.

Terminy spotkań 2023/2024: 19.09.; 17.10.; 14.11.; 12.12.; 09.01.; 13.02.; 12.03.; 09.04.; 14.05.

Strona www

Strona DDE na Facebooku