Zrób plany na sylwestrową noc!

14937193_1109209885864834_7438685543052132329_n.jpg

 

To będzie już trzeci taki sylwester! Jeśli chcesz wejść w nowy rok w towarzystwie dobrych ludzi – przeczytaj koniecznie! 

Aby Sylwester z Ubogimi, bo o nim mowa, mógł dojść do skutku potrzeba współpracy wielu wolontariuszy. Ale zanim podamy daty spotkań – przeczytaj o doświadczeniu Doroty Oszek, która od trzech lat pomaga w organizacji tej wyjątkowej nocy.

 

Sylwester z Ubogimi był i jest dla mnie niesamowitym doświadczeniem, przede wszystkim działania Pana Boga, bo to Jego dzieło. W tym roku sylwester będzie organizowany po raz trzeci i po raz trzeci mam pragnienie żeby zaangażować się w to wielkie dzieło. Dlaczego? Bo jest to czas, w którym prawdziwie mogę służyć, prawdziwie mogę się uniżyć, przed człowiekiem, w którym jest Chrystus. Jest to czas w którym możemy pokazać naszym Ubogim, że jesteśmy jedno, że jesteśmy na równi. Bo Pan Bóg stworzył nas z miłości, każdego z nas tak samo, i tego najbogatszego, najlepiej ubranego, i tego w podartym ubraniu, zaniedbanego, z taką samą miłością nas stworzył. I każdy ma taką samą wartość niezależnie od tego jak wygląda, na jakim jest etapie w życiu i przez co przeszedł. Jest to wyjątkowy czas przygotowań, gdzie dzieją się prawdziwe cuda – rok temu np. był momenet, w którym zabrakło środków higieczniczynych do paczek – Pan Bóg jednak się zatroszczył i tego mogliśmy doświadczać, aż do samej sylwestrowej nocy, gdy przyszło równo 200 gości, czyli tyle ile było dostępnych krzeseł w całym budynku. Pan Bóg zatroszczył się idealnie. Jest to doświadczenie ludzi, wolontariuszy, którzy chcą pomagać i wśród których tworzy się wspólnota osób, która chce służyć. To wielka łaska móc służyć Chrystusowi w najuboższych, odkrywać w nich piękno i dobro.

Jeśli też chcesz doświadczyć działania Pana Boga w czasie przygotowań i w samą sylwestrową noc – zapraszamy na spotkania dla wolontariuszy, które odbędą się:

26 listopada 2016, sobota, godz. 19:00 oraz

18 grudnia 2016, niedziela, godz. 19:00

w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.
Tam dowiesz się więcej! 

Jeśli masz już plany na sylwestra, możesz pomóc w samych przygotowaniach. Jeśli Twoje warunki na to pozwalają, możesz także wspomóc projekt w zbiórce crowdfundingowej na https://pomagam.im/sylwesterzubogimi.
Więcej infomacji znajdziesz także na stronie internetowej http://sylwesterzubogimi.pl/ lub na Facebooku (skąd też pochodzi grafika zamieszczona w tym wpisie) Sylwester z Ubogimi