Zimowa odnowa duchowa

Za oknem spadł pierwszy śnieg, robi się coraz zimniej, ale Domowy Kościół nie spowalnia swego działania i zaprasza wszystkich swoich członków do zimowej odnowy duchowej podczas rekolekcji, które rozgrzeją Ducha i serce, rozpalając ogień wiary.

Rekolekcje ewangelizacyjne w Wadowicach.
Termin:  28 grudnia 2022 – 01 stycznia 2023

Pierwszy Podręcznik rekolekcji ewangelizacyjnych opracował ks. Franciszek Blachnicki wraz z Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w 1977 roku, a więc dokładnie 45 lat temu! Warto z tej okazji wybrać się na rekolekcje oparte na czterech prawach życia duchowego i na nowo (a może i pierwszy raz w życiu) świadomie wybrać Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, aby doświadczyć pełni miłości Boga! Rekolekcje te są przeznaczone dla wszystkich. Odbędą się w przepięknych Wadowicach w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych. Poprowadzą je Sylwia i Włodzimierz Demitraszek wraz z opiekunem duchowym ks. Waldemarem Maciejewskim.

Kontakt do pary odpowiedzialnej: sw.demitraszek@gmail.com I tel. 505 100 570

Cena za osobę dorosłą: 540,00 zł

OR I (Oaza Nowego Życia I stopnia dla rodzin) w Koniakowie.
Termin: 13 – 29 stycznia 2023

Podczas tych rekolekcji następuje ponowne i świadome odkrywanie powołania chrześcijańskiego. Omawia się także zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej i katechumenatu rodzinnego. Odbędą się one w malowniczym  Koniakowie w Domu Rekolekcyjnym Emaus. Poprowadzą je Ewa i Jarosław Dąbrowscy wraz z opiekunem duchowym ks. Wojciechem Ignasiakiem.

Kontakt do pary odpowiedzialnej: ewamariabarbaradabrowska@gmail.com I tel. 517 432 966

Cena za osobę dorosłą: 1650,00 zł

OR II (Oaza Nowego Życia II stopnia dla rodzin) w Brennej.
Termin: 13 – 29 stycznia 2023

Rekolekcje OR II przeznaczone są dla tych, którzy przeżyli już Oazę Nowego Życia I stopnia dla rodzin (OR I). Ich tematyka wprowadza w biblijne podstawy formacji liturgicznej oraz przeżywanie liturgii w rodzinie. Odbędą się w Ośrodku Spotkań i Formacji im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. Poprowadzą je Maria i Krzysztof Króliczek wraz z opiekunem duchowym ks. Adamem Skutelą.

Kontakt do pary odpowiedzialnej: kroliczekrekolekcje@gmail.com I tel. 604 484 978

Cena za osobę dorosłą: 2040,00 zł

Zimowe Rekolekcje Domowego Kościoła

ORAR I czyli Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia w Wadowicach.
Termin: 22 – 27 stycznia 2023

Tematyka tych rekolekcji pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody Domowego Kościoła jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Poprowadzą je Dorota i Jan Anderka wraz z opiekunem duchowym ks. Krzysztofem Jarczykiem.

Kontakt do pary odpowiedzialnej: jananderka@gmail.com I tel. 502 034 344

Cena za osobę dorosłą: 620,00 zł

ORAR II czyli Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia w Szczyrku.
Termin: 22 – 27 stycznia 2023

Rekolekcje te przygotowują małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań podejmowanych przez animatorów. Odbędą się one w Salezjańskim Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym przy Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku. Poprowadzę je Agnieszka i Aleksander Jaromin wraz z opiekunem duchowym ks. Jarosławem Buchenfeldem.

Kontakt do pary odpowiedzialnej: jarominka@gmail.com I tel. 668 441 251

Cena za osobę dorosłą: 720,00 zł

Po skontaktowaniu się z parami odpowiedzialnymi za poszczególne rekolekcje można przystąpić do zapisów poprzez formularze zamieszczone na stronie: https://katowiceoaza.pl/domowy-kosciol/rekolekcje-domowego-kosciola/

Przeżyj dobrze zimowy czas! Spędź z rodziną ferie na rekolekcjach! Uzupełnij swoją formację, by z pełnią zimowej odnowy duchowej wkroczyć w obchody 50-lecia istnienia Domowego Kościoła, które będziemy świętowali w 2023 roku!