Wypłyń na głębię

rodzinne-rekolekcje.jpg

Holyweek

„Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!»” (Łk 5, 4). Ten fragment Bożego Słowa pojawił się w moim sercu, gdy o poranku 4 lipca zobaczyłam, że rozpoczęły się już Rodzinne Rekolekcje Holyweek. Wskoczyłam więc pośpiesznie na pokład, by podążyć za tym Słowem Pana i wypłynąć na tę Bożą głębię.

Dopływając po internetowych falach do przestrzeni projektu (holyweek.pl/rekolekcje/wprowadzenie/), zapoznałam się ze słowem kapitana, księdza Sebastiana Mandrysza, który przedstawił wakacyjny plan wyprawy, wskazując jako kierunek podróży Tajemniczą wyspę – wyspę skarbów. Po prawej stronie mojej łajby zauważyłam 13 zamkniętych kłódek. Domyśliłam się, że to one strzegą dostępu do tego, co czeka mnie podczas tej podróży. Nad nimi widniał symbol łodzi kapitana, więc czym prędzej kliknęłam w niego, by znaleźć się na pokładzie Holyweek.

„Wtedy rzekł do nich: «Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał”

(Łk 22, 15)

Tymi słowami przywitał mnie Jezus, wprowadzając w dalsze przestrzenie, doskonale zaspokajające pragnienie Jego Obecności. Najpierw oczywiście wsłuchałam się w słowa kapitana, który powiedział między innymi: Pragnąć Jezusa, to szukać spotkania z Nim, to myśleć o Nim. Pragnąć Jezusa, to tak naprawdę, pragnąć tego, by czuć się kochanym, by tej miłości doświadczać. Pragnąć Jezusa, to pragnąć Eucharystii, bo tam doświadcza się Go w całości, tam można z Nim się jednoczyć . Pragnąć Jezusa, to szukać zaspokojenia najgłębszych potrzeb, jakie nosimy w swoich sercach”.

Później zajrzałam do kajuty, w której odnalazłam ciekawe materiały, prowadzące w bardzo oryginalny sposób, zarówno dzieci, młodzież, jak i starszych, przez temat pragnienia.

Kolejnym etapem podróży było wsłuchanie się w morską opowieść o pragnieniu Eucharystii oraz przeczytanie świadectw w tym temacie, spisanych przez osoby z różnym doświadczeniem życiowym. Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że tak wiele osób odczuwało podczas pandemii to samo pragnienie, co ja.

By trochę rozruszać kości, po tym zasłuchaniu i zaczytaniu się, przyszedł czas na pokładową aktywizację. Tym razem było to rodzinne tworzenie ogrodu naszych pragnień. Tak poradziła sobie z tym zadaniem jedna z rodzin Domowego Kościoła :

Tworzenie słoika

„Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!”

(Dn 3, 63)

Po dniu pełnym holyweekowych wrażeń, nadszedł czas na oddanie chwały Temu, dzięki Któremu poruszamy się i jesteśmy. W ramach modlitwy pod gwiazdami, spojrzałam na ukrzyżowanego Jezusa, pragnąc Jego bliskości. Podążając za wskazówkami zamieszczonymi na stronie rekolekcji, wezwałam Ducha Świętego i zasłuchałam się w udostępnione przez kapitana piękne utwory o pragnieniu. Z radością zaśpiewałam:  „Jak pasterz woła owce swe i znają jego głos, tak wzywasz nas, rodzinę swą, za Tobą chcemy iść”.

Wsłuchując się w kolejne zaprezentowane przez kapitana utwory, dziękowałam Panu za Jego miłość, a On poruszał moje serce do jeszcze większego pragnienia Jego Obecności. Z całą mocą zaśpiewałam więc: „Boże, jesteś moim Bogiem, Ciebie z troską szukam” oraz „Bóg jest Opoką mą i moją siłą na wieki”. Również na te  wezwania Pan nie był obojętny, od razu dał wielki spokój serca i radość ogromną.

To był bardzo dobrze spędzony czas w Bożej Obecności i już czekam na odkrycie kolejnych mórz i lądów, a przede wszystkim Jezusa, na łajbie Holyweek. Jeśli jeszcze nie dołączyliście do tego projektu, zróbcie to jak najprędzej, a będą to Wasze niezapomniane wakacje. Jeśli Panu oddaje się swój czas, to On wchodzi w każdą jego minutę, w każdą sekundę, w każdą sytuację ze Swoją ogromną mocą i zmienia wszystko na lepsze. Ja już się o tym przekonałam, dlatego z całego serca Was zachęcam! Stańmy po zwycięskiej stronie mocy i popłyńmy z Jezusem przez ocean życia, na falach Jego łaski. Do zobaczenia na Holyweek! Ahoj! Błogosławieństwa!

Informacje na temat projektu również tutaj: katowiceoaza.pl/holyweek-rodzinne-rekolekcje-1

Holyweek Noc

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu