Wracamy do spotkań! – nowe rozporządzenia w związku z SARS-CoV-2

mika-baumeister-uz_T7h8ds04-unsplash.jpg

W sobotę 30 maja br. w naszej archidiecezji wchodzą w życie nowe rozporządzenia związane z epidemią SARS-CoV-2.

28 maja zostało opublikowane nowe zarządzenie Arcybiskupa Wiktora Skworca, w którym m.in. zostaje przywrócone duszpasterstwo dzieci i młodzieży – w tym spotkania formacyjne Ruchu Światło-Życie.

Całość zarządzenia możecie przeczytać na stronie naszej Archidiecezji: klik >>

Chcąc zorganizować spotkania oazowe przystoi zachowywać obowiązujące środki ostrożności.

Przed wejściem do salki każda osoba ma obowiązek zdezynfekować dłonie, a także założyć maseczkę ochronną i ewentualnie rękawiczki – jeżeli nie zakładamy rękawiczek to należy często dezynfekować dłonie.

W przypadku, gdy chcecie zastosować metody aktywizujące, to należy wcześniej poinformować uczestników o przyniesieniu ze sobą odpowiednich narzędzi takich jak: długopis, kredki, ołówek, papier – podobnie jest w przypadku śpiewnika, brewiarza czy Pisma Świętego.

Każda niepełnoletnia osoba powinna posiadać pisemną zgodę rodzica zezwalającego na pobyt dziecka na zaplanowanym spotkaniu oazowym.

Podczas spotkania należy zachowywać dystans wynoszący minimum 1,5 metra, a jeżeli chcecie wspólnie napić się herbaty czy przekąsić coś słodkiego to trzeba zapewnić każdemu uczestnikowi osobiste sztućce, talerzyk i kubek, np. przyniesione przez uczestnika lub zagwarantowane przez wspólnotę.

Przed i po spotkaniu oazowym jest się zobowiązanym zdezynfekować toaletę i salkę, z której korzystaliście.

Pomimo wszystkich obostrzeń niezmiernie cieszy nas fakt, że po tak długim czasie w czerwcu możemy wrócić do pełnego charyzmatu spotkania 😉

 

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu