“Wierzę, ale przymnóż mi wiary” – rozesłanie oaz rekolekcyjnych 2022

W upalne niedzielne popołudnie w Kościele Jutrzenki Wolności w Katowicach przedstawiciele diakonii rekolekcyjnych zebrali się na uroczystym rozesłaniu wakacyjnych oaz rekolekcyjnych.

Eucharystii przewodniczył biskup Grzegorz Olszowski. Wraz z nim przy ołtarzu zebrali się księża, którzy będą w te wakacje prowadzili rekolekcje, a wśród nich ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie oraz ks. Krzysztof Jarczyk, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

W homilii biskup Olszowski zachęcił zebranych do zadania sobie pytania o własną wiarę. Dodał, że każdy, czy to uczestnik, czy animator, czy ksiądz, czy nawet biskup, musi wsłuchiwać się w głos Jezusa. Zwrócił też uwagę na to, że choć wszyscy obecni z pewnością w pewnym momencie życia wybrali Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela, to każdy w danej chwili znajduje się w innej sytuacji życiowej i to z tą sytuacją udajemy się na rekolekcje. I ważne, by być autentycznymi, a nie udawać herosów wiary, którzy teraz pokażą wszystkim jak bardzo wierzą. Biskup przypomniał też, że animatorzy nie są ważniejsi od tych, do których zostali posłani, lecz wszyscy są równi i stanowią jedność.

Tuż przed błogosławieństwem końcowym biskup Grzegorz Olszowski pobłogosławił Hanię, która udaje się na misje do Kenii. Następnie miało miejsce nabożeństwo rozesłania Oaz wakacyjnych, które zwieńczyło uroczystość.

Módlmy się o obfite owoce rekolekcji wakacyjnych. Niech Duch Święty pobłogosławi wszystkich posłanych do służby oraz wszystkich, którzy w te wakacje będą przeżywać rekolekcje.

Zdjęcia: Tomasz Szołtysek

Maj 2024

9 maj

Cały dzień
Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK

11 maj

Cały dzień
29. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia” Online
Krąg Diecezjalny – wybory nowej pary diecezjalnej