W oczekiwaniu… Za nami adwentowe Dni Wspólnoty

IMG_953_20171220-134657_1.JPG

Dnia 8 grudnia w dniu święta patronalnego Ruchu Światło – Życie w naszym rejonie w godzinach wieczornych miał miejsce Dzień Wspólnoty. Tradycyjnie od wielu już lat odbył się on w Bazylice Matki Boskiej Boguckiej w Katowicach – Bogucicach. Jest on zupełnie różny od innych Dni Wspólnoty w naszym rejonie. Zaczynamy go wieczorną mszą św. i kończymy po północy (kiedyś trwał on jeszcze dłużej – do rana!). Tradycyjnym punktem tego dnia wspólnoty stało się tzw “foskowanie”. W trakcie “foskowania” osoby, które w tym roku pierwszy raz jechały na rekolekcje otrzymały foskę – symbol naszego Ruchu. Mieliśmy również gościa specjalnego ks. Adama Skutelę, który przed wielu laty był moderatorem naszego rejonu. Opowiedział nam jak dla nas ważna jest Maryja. Na koniec modlitwę poprowadziła rejonowa diakonia modlitwy.

W sobotę 9 grudnia wszystkie wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Kochłowice przeżywały swój Dzień Wspólnoty. Z racji tego, iż temat brzmiał “Niepokalana – Wzór Nowego Człowieka”, nasz Dzień Wspólnoty odbył się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach.W zebraniu duchowych sił pomógł nam Namiot Spotkania, po czym wyruszyliśmy w “Bieg z Maryją”. Wspólne poznawanie Maryi w grupie pozwoliło nam się lepiej zintegrować przy dobrej zabawie. Oczywiście nie zabrakło też Eucharystii, jak i uroczystej Agapy. Wspaniale przeżyty czas na pewno każdy z nas na długo zapamięta.

Odbył się drugi Dzień Wspólnoty w naszym rejonie Ruda Śląska. Dzień Wspólnoty organizowała parafia pw. Matki Bożej Różańcowej. Jednak ten Dzień Wspólnoty był inny niż pozostałe – gdyż był nocny. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 18, gdzie tradycyjnie przydzielono każdej grupie posługi. Po Mszy udaliśmy się na salki, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty i modlitwa. Następnie odbyła się konferencja księdza Karola, na temat Niepokalanej, a tuż po niej krótkie spotkania w grupach, na których rozważaliśmy fragment z Pisma Świętego.
Po oficjalnej części delektowaliśmy się smakołykami przygotowanymi przez Oazę dorosłych, Oazę rodzin oraz darami stołu przyniesionymi przez Oazę młodzieżową.
Po tej uczcie nastąpił wieczór zabawy. W salce na piętrze obywał się seans filmowy, zaś w salce dolnej odbywał się wieczór gier planszowych oraz warsztaty plastyczne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Wielkim przerywnikiem podczas wieczoru, była dostawa pizzy. Był to czas wielkiego zawiązania wspólnoty, śmiechu, zabawy i kreatywności.

W dniu patronalnego święta Ruchu Światło-Życie oazy dekanatu Niedobczyce spotkały się na II Rejonowym Dniu Wspólnoty, który odbył się w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a potem rozważaliśmy Słowo Boże podczas Namiotu Spotkania. Ten Dzień Wspólnoty był dla nas tym bardziej wyjątkowy, ponieważ dokonaliśmy wyboru nowego odpowiedzialnego. Piotrowi Rosie życzymy dużo sił i światła Ducha Świętego w pełnieniu nowej posługi, a dotychczasowej odpowiedzialnej – Katarzynie Knesz – dziękujemy za 6 lat 3 miesiące i 8 dni troski i opieki.

Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Tychy Stare (10.12.2017), w którym udział wzięły oazy młodzieżowe i pary Domowego Kościoła z parafii Świętej Rodziny, św. Jana Chrzciciela oraz św. Marii Magdaleny, zaczął się o godz. 9:30. Spotkanie w oratorium parafii Świętej Rodziny rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego oraz godziną świadectw, której tematem było nasze przeżywanie relacji z Maryją –zgodnie z tematem tego dnia: „Niepokalana –wzór nowego człowieka”. Następnie udaliśmy się na Eucharystię. Po Mszy Świętej wróciliśmy do oratorium na spotkania w grupach, które prowadzili animatorzy – każdy z innej parafii rejonu. Dzień Wspólnoty zakończyliśmy agapą i krótką modlitwą.

Adwentowy Dzień wspólnoty odbył się na Załężu w parafii pw. Św. Józefa. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą podczas, której ks. Tomasz wskazał i przypomniał nam jeszcze raz o roli Maryi, jako tej, która pierwsza była Nowym Człowiekiem i jak my, jej wzorem możemy zwłaszcza w ten adwent stawać się nowymi ludźmi. Po Mszy udaliśmy się na krótki czas dla wspólnoty, gdzie mogliśmy się nieco lepiej poznać i zasiedliśmy do Agapy. Gdy objedliśmy się już ciastem i zagrzaliśmy przy herbacie wróciliśmy na sam koniec jeszcze raz do kościoła, by tam wspólnie uczestniczyć przy celebracji trzeciego kroku ku dojrzałości chrześcijańskiej i na zakończenie wspólnie odśpiewać po nim apel jasnogórski. Czas tego dnia upłynął nam bardzo radośnie i pozostając nim umocnieni powróciliśmy do domu, wspólnie licząc dni do następnego rejonowego spotkania.Dzień Wspólnoty Rejonu Gorzyce odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Rozpoczęliśmy go Adoracją Najświętszego Sakramentu, po czym uczestniczyliśmy we Mszy Św. Następnie przeszliśmy do Domu Pielgrzyma, gdzie wysłuchaliśmy konferencji, podzieliliśmy się w małych grupach tym, jak odkrywamy Maryję w naszym życiu. Był także czas na zapoznanie się z nowo poznanymi na Dniu Wspólnoty osobami z innych Oaz naszego dekanatu. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą.

Dnia 9.12.2017r. wspólnoty z miasta Jastrzębie-Zdrój spotkały się na II rejonowym Dniu Wspólnoty w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża. Podczas spotkania uczestnicy pochylali się nad tematem: “Niepokalana – wzór nowego człowieka”. W tematykę dnia wprowadził Moderator ks. Szymon Majchur, który zachęcał do wpatrywania się w Niepokalaną i przypominał, że “serce jest jak gdyby źródłem życia” i o to serce należy dbać czerpiąc wzór z Matki, która ma nas zachęcać do “posiadania siebie, w dawaniu siebie”. Kolejnym punktem była przygotowana przez wspólnotę z Szóstki refleksja na podstawie twórczości ks. kard. S. Wyszyńskiego o Niepokalanej.
W tym dniu również niesamowitą radością dla rejonu Jastrzębie było oglądanie przedstawienia, które przygotował Domowy Kościół pt: “Sen o dwóch kolumnach”.    Namiot Spotkania został zakończony Aktem Oddania, podczas którego zostały zawierzone w ręce Matki wspólnoty oazowe z rejonu Jastrzębie. Najważniejszym punktem dnia była oczywiście Eucharystia, następnie wspólne radosne świętowanie w salkach.

Nie znaleziono wydarzeń.