Rozmowy na kafelkach – #DobrySkill3

Pojawia się host, za nią druga kafelka, potem kolejna i więcej. Ekran zapełnia się ciekawskimi oczami. Jesteśmy zamknięci w Zoomie, a otwarci na nowe możliwości i perspektywy zerkania na świat. #DobrySkill3 smakuje już nie tylko w naszej diecezji, przez kafelki łączą się z nami m.in. Radom, Wrocław czy Warszawa.

Jak pisać, aby nas czytano? Na to pytanie odpowiedział nam Marcin Jakimowicz dziennikarz, redaktor “Gościa Niedzielnego”, lider wspólnoty Diakonii Świętej Rodziny.

Marcin podzielił się z nami wiedzą, którą zdobył przez doświadczenie w pracy nad książką “Radykalni” oraz w GN. W pierwszej części #DobregoSkilla zatrzymaliśmy się nad wywiadem, a raczej rozmową. Jak się do niej zabrać? Po pierwsze przygotowanie, a po drugie, nic trudniejszego, słuchanie. Udzielił nam kilku wskazówek, co jest ważne w tworzeniu takiego tekstu, który jest lekcją słuchania i pokory. Jak zaciekawić czytelnika oraz jak znaleźć sposób na proste i klarowne przedstawienie tematu.

Zwykle podczas rozmowy pytania-petardy nie są zadawane od razu, a najciekawsze smaki pojawiają się na sam koniec. Ważne, by przy przepisywaniu wywiadu najciekawsze pytanie stawiać na samym początku. To prawie jak z hebrajskimi literami, które czyta się od tyłu.

Przez szklane ekrany podążaliśmy za głosem Marcina. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy, gdy pokazywał, gdzie znaleźć perełki i jak w rozmowie szukać najciekawszego. A najciekawsze zawsze jest świadectwo, które nigdy nie jest anonimowe. Najważniejsza natomiast jest modlitwa.

Zniknęła jedna kafelka, druga, kolejna i host. Został plik pdf. Została perspektywa zerkania i oczekiwanie na kolejną część #DobregoSkilla.

Maj 2024

9 maj

Cały dzień
Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK

11 maj

Cały dzień
29. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia” Online
Krąg Diecezjalny – wybory nowej pary diecezjalnej