Rejonowych Dni Wspólnoty ciąg dalszy

52.jpg

Rejon Chorzów – parafia św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym

22 października w parafii Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie Starym w Godzinie Miłosierdzia rozpoczął się Pierwszy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Chorzów. Spotkanie otworzył ks. Szymon Kiera, nowy moderator naszego rejonu, każda wspólnota przedstawiła swój proporzec, piosenkę wspólnoty i w skrócie opowiedziała o swoim parafialnym życiu – tym razem to był nasz sposób na integrację i zawiązanie wspólnoty.
16 uczestników wyraziło gotowość do wejścia na drogę formacji Deuterokatechumenatu – otoczyliśmy ich modlitwą w czasie Eucharystii ze wspólnotą parafialną. Po Eucharystii spotkanie ze Słowem w Namiocie Spotkania, spotkanie w grupie i spotkanie przy stole, które zwieńczyło nasze świętowanie, świętowanie Wspólnoty – wspaniałego i niezwykłego Bożego Daru.

 

 

 

 

 

Rejon Panewniki – parafia NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach

Dzieje się!
Dzisiaj nasz rejon przeżywał pierwszy w tym roku formacyjnym dzień wspólnoty. O godzinie 10 zgromadziliśmy się w kościele pw. NSPJ i św. Jana Bosko w Piotrowicach gdzie zawiązaliśmy wspólnotę przez wezwanie Ducha Świętego. Następnie każda oaza parafialna miała za zadanie się przedstawić i opowiedzieć czym żyją. Z wielką radością powitaliśmy również w naszym rejonie nowo powstałą wspólnotę ze Starych Panewnik. Kolejnym punktem była konferencja świeckiej misjonarki Moniki Krasoń, która opowiedziała nam o swojej dwuletniej posłudze w Ugandzie. Następnie udaliśmy się na namiot spotkania, który pomógł nam wyciszyć się przed najważniejszym punktem dnia, czyli Eucharystią. Była to Eucharystia szczególna ponieważ 14 osób wstąpiło na drogę deuterokatechumenatu i podjęło decyzję o życiu według drogowskazów nowego człowieka. Podczas kazania ks. Adrian mówił nam jak ważne jest przeglądanie się w lustrze Bożego Słowa i życie w relacji z Jezusem.
Po uczcie duchowej nastał czas na ucztę cielesną gdzie w radosnej atmosferze zajadaliśmy się pysznymi bułkami, sałatkami i ciastem. Był to też moment podziękowania dotychczasowej moderatorce rejonowej Weronice za posługę i powitania nowej odpowiedzialnej Doroty. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą, podczas której uwielbialiśmy Boga i dziękowaliśmy za Jego miłość.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejon Rybnik – bazylika św. Antoniego w Rybniku

W ubiegłą niedzielę (22 października) w bazylice św. Antoniego w Rybniku odbył się pierwszy w tym roku formacyjnym rejonowy Dzień Wspólnoty. Modlitwa, uwielbienie, słuchanie i radość z bycia razem! Podczas przeżywanej Eucharystii młodzi oazowicze zostali włączeni do deuterokatechumenatu. Świadomie zdecydowali, że chcą być dojrzałymi chrześcijanami, a wszyscy zgromadzeni byli tego świadkami.
Wyjątkowym momentem stała się też wizyta p. Andrzeja Bulandy, który osobiście znał Sługę Bożego ks. F. Blachnickiego. Pan Andrzej podzielił się wspomnieniami i swoim świadectwem.
To był dobry dzień! Skupiony wokół Boga czas radości z przebywania razem, we wspólnocie.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejon Wodzisław – parafia Matki Bożej Wszechpośredniczki łask i św. Antoniego w Jedłowniku

Za nami pierwszy  wodzisławski Dzień Wspólnoty, spotkaliśmy się w parafii Matki Bożej Wszechpośredniczki łask i Św. Antoniego w Jedłowniku.
Kilku młodych ludzi podjęło decyzję o wstąpieniu do deuterokatechumenatu. Rodziny Domowego Kościoła wraz z młodzieżą wspierały ich modlitwą. Najważniejszym momentem Dnia Wspólnoty była Eucharystia.
Następnie w małych grupach rozważaliśmy Słowo Boże oraz dzieliliśmy się realizacją postanowień z rekolekcji wakacyjnych. Zastanawialiśmy się również do jakiej służby wzywa nas Bóg dziś.
Po spotkaniach w grupach wszyscy spotkaliśmy się na agapie przy wspólnym stole.
 

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu