Radość spotkania!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z Dni Wspólnoty z różnych stron naszej archidiecezji!

Rejon Żory-Pawłowice

W piątek 14 października, w rejonie Żory-Pawłowice odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Uczestniczyło w nim ponad 70 osób. Po różańcu oraz Mszy Świętej z parafianami, wszyscy udali się do Dolnego Kościoła, aby wysłuchać świadectwa rekolekcyjnego Zosi z młodzieżowej Oazy Studzionka oraz pary z Domowego Kościoła. Następnie w mniejszych grupach, można było porozmawiać na temat „Świadczenia o Jezusie w codzienności”. W ramach wieczornej integracji odbyły się tańce. Całość zwieńczyła wspólna modlitwa apelem.


Rejon Chorzów

Dzień Wspólnoty, piękny czas wspólnej modlitwy, świadectwa, rozmowy.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii, podczas której 6 osób zostało włączonych do wspólnoty deuterokatechumenatu. Następnie uwielbialiśmy Pana w trakcie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadziła dla nas wspólnota Za Kościół. W krypcie wysłuchaliśmy konferencji połączonej ze świadectwem Za Kościół, a na koniec umacnialiśmy nasze znajomości i ciała na Agapie. To był piękny czas! 


Rejon Mikołów-Łaziska-Orzesze

Podczas pierwszego Dnia Wspólnoty pogłębialiśmy temat martyrii- czyli świadectwa.

Rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty, aby później uczestniczyć w Eucharystii. W czas homilii, kapłan odpowiedzialny za nasz rejon Ks. Łukasz przypomniał nam, że każdy z nas jest godny głosić Słowo Boże. Po Mszy Świętej usłyszeliśmy dwa świadectwa – Teresy i Dariusza oraz Piotra, którzy pokazali nam, że Bóg nieustannie działa i ma dla naszego życia wspaniały plan.

Podczas agapy mogliśmy posilić nieco swoje ciało pysznymi ciastami 🍰🍪☕🥛 i ubogacić się rozmowami z innymi. Przed spotkaniami w grupach modliliśmy się tańcem przyzywając Ducha Świętego. Następnie udaliśmy się do grup, gdzie podzieliliśmy się przestrzeniami głoszenia świadectwa oraz swoimi spostrzeżeniami na temat głoszenia Ewangelii.

Dziękujemy Wam za tak liczną obecność i liczymy, że nasz pierwszy Dzień Wspólnoty przyniesie piękne owoce. Bóg Zapłać. Do zobaczenia.


Rejon Boguszowice

Dziś (tj. 17.10.) miał miejsce pierwszy w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty rejonu Boguszowice! Odbył się u nas, w Świerklanach.  Rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty i Mszą Świętą, następnie w ramach pogodnego popołudnia tańczyliśmy na boisku. Uczestniczyliśmy także w nabożeństwie przyjęcia do deuterokatechumenatu i na sam koniec poszliśmy na Agapę i słodką niespodziankę.


Rejon Piekary Śląskie

Rozpoczęliśmy wspólnie Namiotem Spotkania, a po nim była Eucharystia. Następnie ks. Karol Lubowiecki wygłosił dla nas konferencję na temat życia w świetle, a później była czas na jedzonko. Na koniec udaliśmy się do kościoła kalwaryjskiego na nabożeństwo z przyjęciem do deuterokatechumenatu.


Rejon Katowice Panewniki

Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy od spotkania z Chrystusem w Eucharystii, później spotkaliśmy się z Nim na dłuższą chwilę w Słowie. Płynnie przeszliśmy do spotkań w grupach, gdzie dzieliliśmy się naszym doświadczeniem trwania na modlitwie oraz Życia w świetle, a hasłem wygłoszonych następnie świadectw była jedność różnorodności, zarówno w Ruchu i Kościele.


Rejon Katowice Śródmieście


Rejon Mysłowice


Rejon Bieruń i Lędziny

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu