Posłani, by wyzwalać

IMG_4593.JPG

W niedzielę Trójcy Świętej w Kościele Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach miało miejsce Rozesłanie Oaz Rekolekcyjnych. W Eucharystii pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego ks. Waldemara Maciejewskiego uczestniczyli przedstawiciele diakonii, które w najbliższe wakacje poprowadzą rekolekcje oazowe, moderatorzy oaz wakacyjnych oraz wielu członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie.

W czasie homilii ks. Waldemar Maciejewski zwrócił uwagę na znaczenie Ducha Świętego w posłudze rekolekcyjnej. Prosił on diakonie rekolekcyjne, by w czasie posługi nie zamykały się na jego działanie, a także by fakt, że są po pełnej formacji i przeżyli więcej rekolekcji niż ich uczestnicy, nie sprawiał, że będą się czuli od nich lepsi. Moderator zwrócił także uwagę na znaczenie osobistej relacji z Chrystusem, bez której trudno o owocną posługę.

Pod koniec Eucharystii do zebranych dołączył Arcybiskup Wiktor Skworc. W krótkim słowie zwrócił on uwagę m.in. na symbolikę świecy, która nie jest niszczącym żywiołem, lecz “zapaleniem Bożym ogniem”, którym animatorzy pozwalają się zapalać i przekazują ten “Boży ogień” dalej, w miejsca swojej posługi.

Arcybiskup pobłogosławił wszystkich zebranych, po czym poprzez przekazanie świecy i błogosławieństwo posłał diakonie na rekolekcje.

Nie znaleziono wydarzeń.