OŻK III st. 2017 w Rzymie!

14677981_10202386839390212_12805489_o.jpg

WITAJCIE KOCHANI!

Wobec doświadczenia błogosławionego czasu tegorocznych rekolekcji III st. OŻK 2016 w Rzymie, zrodziło się pragnienie, aby innym osobom dać szansę na przeżycie tych fantastycznych rekolekcji o tajemnicy Kościoła jako wspólnoty i poszukiwania swojego miejsca tej bosko-ludzkiej rzeczywistości, czyli osobistego powołania…; robimy to według pomysłu Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego…
Pod tym linkiem załączam program tegorocznych rekolekcji, który proponujemy w podobnej konfiguracji w roku przyszłym.

TO NAPRAWDĘ DA SIĘ PRZEŻYĆ, JESTEŚMY TEGO ŻYWYM (!!!) PRZYKŁADEM 🙂
PRAGNIEMY ZORGANIZOWAĆ PONOWNIE TAKIE WYDARZENIE W NAJBLIŻSZYM ROKU:

 • KTO
  Zaproszenie w głównej mierze kierujemy do oazowiczów na etapie formacji po III stopniu OŻK, którzy już przeżyli takie rekolekcje w Polsce, ale też otwarci jesteśmy na osoby po II stopniu OŻK, które od razu chcą takie rekolekcje przeżyć w Rzymie. Nie jest łatwo… obiecujemy „krew, pot i łzy…” :)))
 • TERMIN
  4-20.08.2017 r.
 • MIEJSCE
  Dom Generalny Księży Salezjanów (zobacz: http://www.salesianum.it)
  POKOJE: 1, 2 osobowe, ewentualnie max 3 osobowe w standardzie hotelowej europejskiej „3/4” z pełnym węzłem sanitarnym i z klimatyzacją w ramach ceny.
  JEDZENIE: śniadanie europejskie (obfite – można jeść do skutku) i obiadokolacja w formie oryginalnej, wyśmienitej kuchi włoskiej – z doświadczenia, nie da się tego przejeść.
 • TRANSPORT
  Autobus pozostający do dyspozycji w trakcie rekolekcji (przyjaźni kierowcy najwyższej klasy fachowcy :))) oraz karta komunikacji aktualna przez miesiąc, na wszystkie środki lokomocji w Rzymie.
 • KOSZT
  W tym roku było to 550 zł + 550  Euro czyli ok. 3000 zł. Ufamy, że tej kwoty nie przekroczymy (to zależy od liczby uczestników – ta kalkulacja jest na 45/50 osób chętnych – oczywiście każdy musi zabrać ze sobą jakieś kieszonkowe, ale o tym napiszemy następnym razem).
 • STRATEGIA
  Na dziś musimy wiedzieć orientacyjnie czy jest sens organizować te rekolekcje – czyli czy będzie odpowiednia liczba chętnych aby przeżyć III stopień w Rzymie w 2017 r.

stąd:
prosimy o wstępne zgłaszanie chęci uczestnictwa w tych rekolekcjach (do końca roku kalendarzowego 2016) za pomocą tego formularza.
Jeśli orientacyjnie zbierze się „obiecująca” liczba chętnych, to od stycznia uruchomimy formalne wysiłki, aby zebrać odpowiednią liczbę osób gwarantującyh wyjazd; wtedy też zamieścimy informację o pierwszych wpłatach pieniędzy (jeśli nie będzie przynajmniej 35 chętnych odpuścimy dalsze wysiłki… i zamkniemy temat na ten rok).
Zatem, proponujemy, zapraszamy… i czekamy co z tego wyniknie :)))

ks. Ryszard Nowak

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu