Oazowiczu, jesteś posłany! – 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego

1616845370414.jpg

W minioną środę, 24 marca, obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin założyciela Ruchu Światło-Życie – ks. Franciszka Blachnickiego. Punktem kulminacyjnym długo oczekiwanych i przygotowywanych obchodów była msza święta w Rybniku, jego mieście rodzinnym.

 Na wspólnej modlitwie w bazylice św. Antoniego zgromadzili abp Wiktor Skworc, biskupi pomocniczy, bp Krzysztof Włodarczyk z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Marek Sędek – Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, księża archidiecezji katowickiej oraz delegacje rejonów i diakonii.

 Arcybiskup zachęcał do refleksji nad aktualną kondycją Ruchu Światło-Życie. Okres pandemii postawił przed wspólnotą wiele wyzwań, jednak metropolita katowicki zapewnia, że „naszą tu obecnością, realną bądź wirtualną, zaświadczamy, że dzieło Sługi Bożego, Ruch Światło-Życie, wydało i ciągle wydaje owoce”. Arcybiskup wzywa do mobilizacji, by reanimować wspólnoty, by być gotowym do działania „w realu”, dawania osobistego świadectwa, trwania w modlitwie…

 Setne urodziny założyciela Ruchu to dobry czas na refleksję, to też dobry czas na mobilizację do dalszego działania, do którego wzywa abp Wiktor Skworc: „jesteście posłani, macie misję do spełnienia!”

Nie znaleziono wydarzeń.