O Kościele bez dezynfekcji

01.jpg

Zrobiło się tłoczno. Człowiek przy człowieku – bez zachowania jakiegokolwiek dystansu społecznego, nie wspominając o maseczkach czy jakiejkolwiek dezynfekcji. Nic, nic z tych rzeczy nie uskuteczniono w trakcie tego spotkania.

Jednak na tym spotkaniu zasiedli dorośli ludzie, ludzie odpowiedzialni i służący innym. Ludzie zatroskani o los Ruchu Światło-Życie, o losy Kościoła. Ludzie, którzy nie używają specjalnych środków dezynfekcji by Kościół stawał się sterylny. Ludzie, którzy nie chcą by Kościół stał się miejscem opustoszałym, czystym od ludzkich problemów, trudności (choć radości i wygranych również).

Przed tym tłumem zasiadł Proboszcz(Farorz) spod lasu – który również nie dezynfekował swoich słów i myśli. Podawał je na tacy – jakby świeżo po ich rozeznaniu, całkowicie opalcowane rozmowami, modlitwą i przekonaniem, że jest to Słowo z Ducha.

Spotkanie ludzi zatroskanych, spotkanie ludzi gotowych by trwać przy swoich decyzjach, spotkanie ludzi stawiających czoła światu XXI wieku. Spotkanie ludzi, którzy z pokorą i zgodnością przyjmują słowa (może i oczywiste) Używajcie sumień.

/Spotkanie Moderatorów i Odpowiedzialnych za Rejony i Diakonie Diecezjalne z ks. Grzegorzem Strzelczykiem „Kościół katowicki w trzeciej dekadzie XXI wieku – z czym będziemy się mierzyć?”; 29. Października 2020/

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu