Księże Franciszku – dziękujemy!

Wczoraj (tj. 27.02.2024) mieliśmy okazję pomodlić się o beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie – księdza Franciszka Blachnickiego.
Eucharystii przewodniczył oraz wygłosił do nas słowo bp Grzegorz Olszowski.

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: “Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Mt 23, 1-12

Nawiązując do wczorajszej Ewangelii (Mt 23, 1-12) zauważył, że każdy z nas ma swoją katedrę, jednak siedzi na niej ten kogo tam umieścimy – Jezus, praca, drugi człowiek. Podkreślił jak istotne jest spójne świadectwo, by nasze czyny i słowa były zgodne, bo „świadek żyje tym, co słyszał, co ma w sercu, co mówi”. Biskup przypomniał także, że mamy być świadomi obdarowania przez Boga, bo przecież wszystko jest darem. Z tego daru należy czerpać energię do służby i służyć całym sercem na wzór Chrystusa Sługi.

Ostatnie słowa były otuchą na Wielki Post. Biskup zaznaczył jak ważne w tym czasie jest słuchanie Słowa Pańskiego, ciągłe nawracanie się, bo wiara rodzi się ze słuchania!
Pozwólmy Jezusowi czynić nowe serce i obdarowywać się nowym duchem!

Jeśli macie ochotę przeczytać coś więcej na temat ks. Franciszka Blachnickiego, by w ten sposób poświętować to zapraszamy na stronę: https://www.oaza.pl/sluga-bozy-ks-f-blachnicki/

Maj 2024

9 maj

Cały dzień
Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK

11 maj

Cały dzień
29. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia” Online
Krąg Diecezjalny – wybory nowej pary diecezjalnej