Dwójka znów na ulicy

RADOŚĆ EWANGELIITym razem głosiliśmy Ewangelię w sobotę 6 marca, w Katowicach na ul. Stawowej. Dzielimy się świadectwami naszej dwójki:

Marta: To wyjście ewangelizacyjne upłynęło dla mnie pod znakiem modlitwy. Nie codziennie mam okazję uwielbiać Pana Boga na ulicy z ludźmi, których poznałam zaledwie parę minut wcześniej. Pan Bóg pokazał mi także, że każdy potrzebuje Go odkryć w inny sposób. Postawił na naszej drodze różnych ludzi – takich, którzy są blisko i takich, którzy kompletnie nie odczuwają Jego miłości. Także i do mnie przyszedł w rozmowie z dziewczynami innego chrześcijańskiego wyznania, pokazując, że On jest tym, który nas łączy mimo tych wielu różnic. To był niesamowity czas rozmowy i uwielbienia. Chwała Panu!

Dominik: ten dzień już rozpoczął się wyjątkowo. Czułem dziś niezwykłą radość komunikując (jako szafarz) podczas Eucharystii. Przed rozpoczęciem głoszenia spotkałem siostrę zakonną, poprosiłem o modlitwę za nasze dzieło, rozpoczynające się za parę minut i tę modlitwę otrzymaliśmy. Zapadły mi w pamięć szczególnie dwie rozmowy. W pierwszej wzięli udział dwaj młodzi chłopcy, kibice pewnej drużyny. Byli doświadczeni życiowo i w trudnym momencie, ale przyjęli Pana Jezusa do serca. Potrzebują dalszej modlitwy, by wszystko się poukładało. Drugie spotkanie miało charakter ekumeniczny. Spotkaliśmy dwie chrześcijanki innego wyznania. Jakiś czas temu nawróciły się, również ewangelizują, a były w drodze na swoją konferencję. Umocniliśmy się wzajemnie świadectwami, modliliśmy się także za ich dzieło i o zjednoczenie wszystkich wierzących w Chrystusa.  Chwała Panu!

Diakonia Ewangelizacji

www.dde.katowice.pl

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu