“Drogą Kościoła jest człowiek” – Zjazd I Szkoły Animatora

„Jezus Chrystus moim Panem i Zbawicielem!” – tak z pewnością mogą powiedzieć animatorzy, którzy w dniach 16-17 listopada przyjechali do Domu Formacyjnego w Wiśle Jaworniku, aby przeżyć tam pierwszy zjazd Szkoły Animatora.

Podczas sobotniej konferencji razem ze św. Janem Pawłem II odkrywaliśmy w encyklice „Redemptor hominis”, że „drogą Kościoła jest człowiek”. Nie zabrakło oczywiście czasu na posilenie się Słowem Bożym podczas Namiotu Spotkania i wspólnej modlitwy brewiarzowej. Jak już jesteśmy przy jedzeniu… Coś mi się wydaje, że „Kawa czy herbata” to będzie jeden z ulubionych punktów każdego z uczestników Szkoły Animatora! Idealny czas na rozmowy, kawkowanie, herbatkowanie i oczywiście dzielenie się przeczytanymi lekturami na zjazd!

Uczestnicy podczas tego zjazdu mieli okazję poprowadzić przygotowane przez siebie spotkania. Był to z pewnością dobry moment, żeby jeszcze bardziej się poznać, podzielić oraz odkryć Ewangelię! 

Na wieczornym czasie dla Wspólnoty mogliśmy zatrzymać na jak uczniowie podczas kazania na górze i odkrywać czym są dla nas błogosławieństwa. Jak się okazało, nie są one wcale takie proste i oczywiste. Co więcej, wcielenie ich w życie jest szalenie trudnym zadaniem. Ale… czyż nie słyszymy w Ewangelii, że „kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony”?

Jezus – też uważasz, że to najpiękniejsze imię na świecie? Mieliśmy okazję rozkoszować się tym Imieniem na wieczornej modlitwie. Przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się litanią właśnie do Imienia Jezus. Ile w Nim treści!

Myślisz, że jesteś liderem czy autorytetem? Czym te dwie postawy się różnią? Kto jest dla Ciebie autorytetem na drodze formacji? Nad takimi pytaniami zastanawiali się uczestnicy podczas niedzielnych warsztatów.

Kolejny zjazd już na początku nowego roku! Niech będzie to czas odkrywania swojego miejsca w Ruchu!

Nie znaleziono wydarzeń.