Dotyk Miłości…

piotrowice21 marca prowadziliśmy ewangelizację dla chłopaków z pszczyńskiego Zakładu Poprawczego. Dzielimy się dwoma świadectwami:

Krzysiu: Jezus jest wielki, bo znowu okazał swą moc i pozwolił mi spełnić moje marzenie, by zrobić coś dla chłopaków z pszczyńskiego poprawczaka. Przygotowanie tego dzieła okupione było wielkim trudem i walką duchową do samego końca. Ruszyliśmy w parę osób na czele z księdzem Wojtkiem. W drodze powierzyliśmy się Matce Bożej w modlitwie. Muszę tu przyznać, że jadąc tam do tych chłopaków bałem się. To specyficzne środowisko rządzące się swoimi prawami. Mogli nas wyśmiać, wygwizdać i obrzucić rożnymi nieprzyjemnymi tekstami. Tematem spotkania była Boża Miłość. Mówiliśmy świadectwa, pokazywaliśmy pantomimy. Chłopcy z pszczyńskiego poprawczaka byli zaciekawieni i w ciszy słuchali i oglądali to co się działo. Po spotkaniu był czas na rozmowy indywidualne z nimi. Wiemy, że Bóg Ojciec ich bardzo kocha a Jezus pozwolił nam być w poprawczaku, za co dziękujemy władzom ośrodka, za wyrażenie zgody. Także dziękujemy ks. Jarkowi za pomoc przy plakatach. Wszystkim zaś za wsparcie modlitewne i szczególnie Tobie Jezu, że nas prowadziłeś. Chwała Panu!

 

Konrad: Przed ewangelizacją w poprawczaku w Pszczynie byliśmy nastawiani na to, że chłopcy mogą nas nie słuchać, że może „polecieć” bardzo wiele niecenzuralnych słów zwłaszcza pod adresem koleżanki, która z nami była. Jednak zostaliśmy całkowicie zaskoczeni. Nie dość, że nie „poleciały” żadne niecenzuralne słowa, to oni przyjęli nas z dużą życzliwością. Przez cały czas słuchali nas z uwagą. Po zakończeniu szczerze nam dziękowali, część z nich do nas podeszła i podała nam rękę w geście podziękowania. Kliku chłopców, usiadło przy nas, by z nami porozmawiać. Przyznali, że chcą się nawrócić. Jeden z nich opowiadał, że zaczął się nawracać pod wpływem swojej dziewczyny, natomiast inny opowiedział nam swoją historię zanim trafił do poprawczaka. Uważam, że Bóg zadziałał tam w tych chłopakach i zasiał wśród nich ziarno wiary. Chwała Panu.

Diakonia Ewangelizacji
www.dde.katowice.pl