Domowy Kościół u Świętego Józefa

DK-Pielgrzymka-150521.jpg

15 maja rodziny Domowego Kościoła archidiecezji katowickiej zgromadziły się wokół Stołu Pańskiego w Sanktuarium Świętego Józefa w Rudzie Śląskiej. Mszę św. o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i św. Józefa dla rodzin odprawił moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Waldemar Maciejewski. Homilię wygłosił moderator Domowego Kościoła archidiecezji katowickiej ks. Krzysztof Jarczyk. Zachęcał w niej do odważnego podejmowania posług we wspólnocie dla dobra całego Kościoła.

Po Eucharystii wspólnie odmówiono Modlitwę przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, a podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, Domowy Kościół został zawierzony św. Józefowi.

Udział w Eucharystii i wspólna modlitwa napełniły wszystkich ogromną radością. Uśmiech nie znikał z twarzy uczestników także po zakończeniu nabożeństw. Nieśmy tę Bożą radość dalej, do swoich wspólnot parafialnych, bo bardzo jej wszystkim teraz potrzeba.

„Święty Józefie, powierzamy Ci każdą i każdego z nas i prosimy, wspieraj nas i umacniaj, abyśmy potrafili tak jak Ty mieć serce przy Bogu, by słuchać Jego woli, i ręce przy pracy, by wprowadzać to słowo w życie. Amen”

Maj 2024

25 maj

Cały dzień
Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu