Dlaczego Centralna Oaza jest… Matką?

DSC_0182.JPG

        Prawda to znana większości, jeśli nie wszystkim Oazowiczom, że życie rodzi się z życia. W ten weekend szczególnie przeżywaliśmy tę tajemnicę. Na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wielkie święto dla całego Kościoła, a więc także dla Ruchu Światło-Życie, Oazowicze z całej Polski i ze świata ściągają do Krościenka nad Dunajcem. COM, czyli Centralna Oaza Matka zrodziła nam nowopobłogosławionych do posługi animatorów.

        Już w piątkowy wieczór Kopia Górka zapełniła się Oazowiczami, aby w sobotę mogli wspólnie czuwać i wołać o Ducha Świętego. Podczas homilii na COMie księża podkreślali myśl papieża Franciszka, żeby nie zamykać się we własnym środowisku, żeby wychodzić z Ewangelią do świata. Ważnym aspektem głoszonego nam słowa była też nasza obecność w Kościele i gotowość do służby oraz ufność, że to sam Bóg kieruje naszymi czynami i słowami, by działać przez nas i to On jedynie może uczynić serca gotowe na Jego Słowo.

        Podczas Centralnej Oazy Matki 26 osób zostało pobłogosławionych na nowych członków Stowarzyszenia Diakonia, a aż 125 animatorów z całej Polski przyjęło błogosławieństwo do posługi. Wśród nich byli absolwenci Szkoły Animatora 2016-2018, którym, mam nadzieję, towarzyszyliście modlitwą przez cały czas formacji w Wiśle Jaworniku. 13 osób zostało pobłogosławionych przez moderatora generalnego Ruchu, księdza Marka Sędka. Umocnienie w wyborze charyzmatu Światło-Życie jako swój, posłanie do posługi, pomnożenie wdzięczności i miłości? Na pewno dla każdego błogosławieństwo było czymś wyjątkowym i dla każdego może być ważny inny aspekt tej tajemnicy powołania i odpowiedzi na Boże wezwanie. Wszyscy w wielkiej radości przyjęli ten dar, panowała atmosfera wszechobecnego uśmiechu i wzruszenia. Ten wyjątkowy czas Zesłania Ducha Świętego stanowi dopełnienie dwuletniej formacji, ale także początek dalszych poszukiwań, radości i zmagań w posłudze.

Wszystkim gratulujemy z całego serca, życzymy wielu łask i pamiętamy w modlitwie! Chwała Panu!

Nie znaleziono wydarzeń.