Chodząca Ewangelia

W minioną sobotę /9.03./ Dobra Nowina wyszła na ulicę Katowic, a wszystko dzięki wspólnemu działaniu diakonii Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji.
Inicjatywa zrodziła się w sercach i na spotkaniu Diakonii Ewangelizacji. Szybko jednak okazało się, że nie tylko oni mają w sercu wpisaną potrzebę i pragnienie wyjścia do ludzi. Zgłosiła się do nich Diakonia Miłosierdzia, której członkowie chcieli pomóc rozdając kanapki uboższym. Taki był początek…

Ustalili plan, a wydarzenie ogłosili na Facebooku, by każdy miał taką samą szansę na skorzystanie z okazji dzielenia się Ewangelią. Jak szybko się okazało przyciągnęło to członków innych diakonii – Diakonię Wyzwolenia oraz Diakonię Modlitwy.

Tak oto wszyscy rozpoczęli Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 pod katowickim dworcem. Umocnieni miłością Boga poszli ogłaszać Dobrą Nowinę tym uboższym, ale nie tylko im…
A kiedy oni wciąż byli na ulicach, w kaplicy Wspólnoty Dobrego Pasterza całe dzieło było omadlane przez członków Diakonii Modlitwy. To wsparcie modlitewne zawsze jest niezwykle istotne i wartościowe, uświadamia, że nie jest się samym w tym co się mówi i robi podczas ewangelizacji.

Po zakończonej ewangelizacji wszyscy udali się do kaplicy, by wspólnie uwielbiać Pana Boga bogatego w miłosierdzie.
Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia https://youtu.be/s7_agffTJUk

Chwała Panu za piękne dzieło naszych diakonii!
Chwała Panu za pięknych ludzi, którzy chcą służyć!
Chwała Panu za Ruch Światło-Życie!

Maj 2024

9 maj

Cały dzień
Rozpoczęcie Dni Modlitw do Ducha Świętego w intencji OŻK

11 maj

Cały dzień
29. Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie „Parresia” Online
Krąg Diecezjalny – wybory nowej pary diecezjalnej