Bieg samarytański o ks. Blachnickim!

logo-tlo-1-medium.png

O roku ów! – chciałoby się zakrzyknąć za Wieszczem. Nadchodzący sezon oazowy, opatrzony hasłem „Sługa Niepokalanej”, ma stanowić wielki memoriał Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Na tydzień przed otwarciem punktów rekolekcyjnych organizujemy z tej okazji bezprecedensową grę terenową…

Dobrze wiemy, czym jest bieg samarytański. Pojedynczy oazowicze bądź całe grupy pokonują w nim ustaloną trasę, zatrzymując się przy stacjach, które nie bez humoru sprawdzają ich wiedzę i kreatywność. Podobne przeżycie czeka nas 17 czerwca br., a zatem w dniu 75. rocznicy nawrócenia naszego Założyciela! Rozpoczniemy od zbiórki na placu Andrzeja, tuż pod murem słynnego katowickiego aresztu. Następnie poszczególne drużyny wyruszą „Franciszkowym szlakiem” do Parku Kościuszki, napotykając po drodze 10 stacji z zadaniami przygotowanymi przez różne diakonie. Finałowa gala odbędzie się w amfiteatrze za kościołem Jutrzenki Wolności.

Otwarty dla wszystkich Bieg na Blachę to nasze wspólne, oazowe dzieło: dlatego już teraz czuj się zaproszony do misji wolontariusza! Proponujemy otwarcie sekcji sędziowskiej, muzycznej i gospodarczej. Szukamy także pomocników do prowadzenia zadań na 10 stacjach, z których każda odpowiadać będzie jednemu z Wielkich Charyzmatów Ruchu Światło–Życie (w 35. rocznicę ich ogłoszenia w pamiętnym Liście z Boliwii).

Rekrutacja wolontariuszy trwać będzie do 13 maja. Chętni proszeni są o skorzystanie z formularza umieszczonego TUTAJ.

Zachęcamy do współpracy!

Komitet Organizacyjny Biegu na Blachę | biegnablache@gmail.com

Nie znaleziono wydarzeń.