Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Zachęcamy do przeczytania kilku relacji z Dni Wspólnoty w naszej Archidiecezji.

Świętochłowice

11 marca odbył się kolejny Dzień Wspólnoty rejonu Świętochłowice. Tematem była diakonia. Rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty, następnie wysłuchaliśmy świadectw osób o ich służbie innym. Później udaliśmy się na Eucharystię, a po niej przeszliśmy drogę krzyżową wokół kościoła. To był dla nas ubogacający czas.

Łaziska Górne, Orzesze, Mikołów

W minioną niedzielę, tj. 12.03.2023, w naszym rejonie odbył się III Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Tym razem rodziny Domowego Kościoła, młodzież Oazowa Oaza Młodzieżowa Łaziska Górne, OAZA Orzesze, Oaza Młodzieżowa Mikołów oraz Dorośli z Oazy Dorosłych Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło – Życie Łaziska Górne spotkali się w parafii M.B. Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Cieszymy się bardzo, że pośród nas były także obecne rodziny z kręgów pilotowanych.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy w kościele od zawiązania wspólnoty. W tym czasie ks. Łukasz Cnota wygłosił do nas konferencję w temacie tego Dnia Wspólnoty czyli o służbie bliźniemu i we wspólnocie. W tym czasie miało miejsce także uroczyste poświęcenie nowego proporca Domowego Kościoła naszego rejonu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy 😊 i prosimy o więcej bo wciąż brakuje na całkowite jego sfinansowanie.
W czasie Zgromadzenia Eucharystycznego było obecnych 4 księży i 1 diakon – w tym dniu parafia przeżywała niedziele powołań i pośród nas byli także klerycy ze Śląskiego Wyższego Seminarium. Serdecznie ich pozdrawiamy.
Po Eucharystii udaliśmy się do domu parafialnego na agape i spotkania w grupach. Dobrze, że przyszykowaliśmy blisko 100 miejsc siedzących ponieważ frekwencja nas bardzo mile zaskoczyła 😊 DZIĘKUJEMY WAM ZA WASZĄ OBECNOŚĆ I MODLITWĘ.

Na zakończenie spotkania wręczyliśmy Janinie i Henrykowi Myszorom, przedstawicielom najstarszego kręgu Domowego Kościoła w naszym rejonie, Ikonę Świętej Rodziny, którą otrzymaliśmy od Ireny Dziadek. Irena i Franciszek pełnili posługę Pary Rejonowej w latach 2002-2006 i w ramach obchodów 30-lecia DK podjęli inicjatywę peregrynacji tej Ikony. Cieszymy się, że po 20 latach Ikona może znów peregrynować pośród naszych rodzin, tym razem w ramach obchodów 50-lecia DK.

Ruda Śląska Ruda

W Niedzielę 12 marca w Rudzie Śląskiej po raz kolejny odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Młodzież wraz z rodzinami Domowego Kościoła zgromadziła się najpierw na Czasie dla Wspólnoty, podczas którego rozważali jakie są komponenty życia duchowego, co pomaga nam być Nowymi Ludźmi. Następnie w grupach przeszli na spotkania w grupach, które pomogły zrozumieć wartość służby, bycia dla drugiego.
Spotkanie zakończyło się uroczystą Eucharystią przeżywaną we wspólnocie lokalnej oraz radosną agapą. Bogu dzięki za ten czas!

Nie znaleziono wydarzeń.