Czas siania

W niedzielę 16 czerwca odbyło się rozesłanie oaz rekolekcyjnych. Spotkaliśmy się o 17:30 i wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, na której modliliśmy się w intencji diakonii posługujących w wakacje oraz uczestników.

W Słowie Bożym mogliśmy usłyszeć słowa Jezusa, który opowiadał o Królestwie Bożym, a ksiądz Karol Lubowiecki, moderator Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej, przypomniał nam, że rekolekcje to czas doświadczenia Królestwa Bożego – tam, możemy tworzyć Żywy Kościół. I Pan Bóg chce tam zasadzić swoje ziarno – nawet jeśli my nie wiemy jak, nie widzimy jego wzrostu, nawet jeśli jest nam trudno – to ziarno rośnie i będzie wydawać owoce w życiu codziennym. Pan Bóg zatroszczy się o wzrost, my tylko musimy zapewnić warunki, które będę mu sprzyjać. Jezus zaprasza nas, abyśmy byli Jego współpracownikami – On nam ufa, więc starajmy się też Jemu zaufać i przenosić to zaufanie na nasze ludzkie relacje. Na tym zaufaniu będziemy mogli potem budować jedność – w diakonii, we wspólnocie rekolekcyjnej, jedność, która choć nie jest łatwa to ubogaca. Jedność bowiem nie polega na zgadzaniu się we wszystkim, lecz w tworzeniu czegoś razem, w towarzyszeniu sobie na drodze wiary i życia.

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo rozesłania, któremu przewodniczył biskup Grzegorz Olszowski. Zachęcił on nas do ufnej odpowiedzi na powołanie do służby, pobłogosławił odpowiedzialnych i powierzył im świece, symbolizujące obecność Boga pośród oaz.

Po tak pięknym rozesłaniu rozpoczynamy ostatnią prostą przygotowań do rekolekcji! Wszystkim życzymy owocnego, pełnego pokoju, radości i Bożej Miłości czasu! Do zobaczenia we wrześniu!